Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Zespół ,, Drygalanki"

Czcionka:

Zespół Ludowy „Drygalanki”

            Każdy mieszkaniec gminy Biała Piska już o nich słyszał. Wiadomo, że pochodzą z Drygał, że są wszechstronnie utalentowane i zawsze gotowe do działania. Ale jak rozpoczęła się ich przygoda z muzyką?

            Ta historia swój początek miała wiosną 2019 roku, kiedy to członkinie Koła Gospodyń Wiejskich „Drygalanki” zaczęły przygotowywać obrzęd przekazania równianki na Dożynki Gminne odbywające się w Drygałach. Okazało się wtedy, że poza umiejętnością pięknego wyplatania wieńców potrafią pięknie śpiewać w chórze oraz, że sprawia im to mnóstwo radości. W lipcu 2019 roku oficjalnie założyły już zespół ludowy i ciężko pracowały nad repertuarem. Ich debiut sceniczny na Dożynkach Gminnych 2019 w Drygałach dodał im wiatru w żagle, a wykonanie piosenki pt.: „Lipka” podbiło serca widowni.

            „Drygalanki” nie chciały kończyć swojej przygody ze śpiewem. Pełna ciężkiej pracy jesień zaowocowała występami na uroczystościach takich jak: Dożynki Wojewódzkie w Olsztynku, Święto Pieczonego Ziemniaka w Pogorzeli Wielkiej, Obchody Święta Niepodległości w Białej Piskiej, Mazurskie Andrzejki, również w Białej Piskiej oraz Spotkanie Wigilijne w Drygałach. Teraz z niecierpliwością czekają na kolejny sezon

            Prywatnie dzieli je wiele – zawód, hobby, osobowość – ale łączy je miłość do  działania. Kilkanaście odmiennych charakterów, ale śpiewają jednym głosem!

,, DRYGALANKI"

Utworzono dnia 30.04.2020, 12:32

Kalendarz

Zegar